Лікар гематолог — це спеціаліст, який займається вивченням будови й функцій органів кровотворення та кроворуйнування, діагностикою патологій та лікуванням хвороб крові людського організму. Це досить вузькопрофільний напрямок медицини, що потребує уважності, майстерності та досвідченості. У команді MED OK працюють першокласні гематологи, які мають не тільки поглиблені знання безпосередньо у гематології, а й широке коло міждисциплінарних знань, що дозволяє діагностувати захворювання крові більш ефективно. Тому якщо Ви у пошуку гематолог Вінниця, охоче запрошуємо у MED OK.

Що лікує лікар гематолог?

Лікар гематолог безпосередньо працює з хворобами крові, а також оцінює зміни в показниках цієї системи при інших захворюваннях. Найчастіше спеціаліст гематолог має справу з такими станами, як:

⦁ Онкологічні захворювання крові (лейкоз, лейкемія, лімфома, множинна мієлома)
⦁ Анемія (залізодефіцитна, В12-дефіцитна, апластична, фолієводефіцитна, гемолітична)
⦁ Геморагічні розлади та патології згортання крові (гемофілії, тромбоцитопенії, геморагічний васкуліт, коагулопатії, тромбоцитопатії)
⦁ Спадкові захворювання крові
⦁ Хвороби органів кровотворення та кроворуйнування (печінки, селезінки, кісткового мозку)
⦁ Мієлопроліферативні захворювання (еритроцитоз, справжня поліцитемія)
Також, цей лікар допомагає вирішувати питання донорства крові та її компонентів, аналізує наслідки перенесених гострих та хронічних кровотеч та перетрансфузії крові, призначає лікування ускладнень після переливання.

Як відбувається огляд у гематолога?

Перед візитом до гематолога, необхідно взяти з собою усі обстеження та аналізи, що виконувались попередньо. Також, слід підготувати список питань та виписати усі скарги, які Вас турбують протягом останнього часу. Вказувати варто усі симптоми, навіть якщо Вам здається що вони не пов’язані між собою чи з системою крові (наприклад, пітливість, втрата ваги тощо). Лікар дорослий гематолог Вінниця розпочинає свій візит із детального опитування анамнезу хвороби та життя. Також вивчає послідовно стан усіх систем, адже часто гематологічні захворювання маскуються під інші патології, дають неоднозначну симптоматику і люди роками не мають діагнозу, а відповідно й коректного лікування. Далі спеціаліст гематолог проводить об’єктивне обстеження: тобто оглядає, пальпує, аускультує за потреби. Особлива увага приділяється наявній висипці, судинним змінам, синцям та стану лімфатичної системи. За потреби лікар гематолог призначає дообстеження, аби підтвердити діагноз та призначити схему лікування, а також для проведення диференційної діагностики.

Які аналізи призначає гематолог?

Лікар гематолог призначає ряд дообстежень, опираючись на первинний огляд. Зазвичай це:
⦁ загальний аналіз крові,
⦁ коагулограма,
⦁ біохімія крові,
⦁ загальний аналіз сечі,
⦁ кал на приховану кров.
А також додаткові діагностичні дослідження:
⦁ комп’ютерна томографія,
⦁ ендоскопічне дослідження,
⦁ ультразвукова діагностика,
⦁ імунограма,
⦁ МРТ,
⦁ Рентген-обстеження.
За показами може проводитися стернальна пункція, трепанобіопсія кісткового мозку, біопсія лімфатичних вузлів.

Коли потрібно звернутися до лікаря гематолога?

Зазвичай до гематолога направляють лікарі інших спеціальностей, коли під час аналізів крові з’являються певні зміни, як, наприклад:

  • зниження (або підвищення) рівня гемоглобіну в крові;
  • зменшення (або збільшення) кількості лейкоцитів;
  • падіння (або зростання) кількості тромбоцитів;
  • підвищена кровоточивість;
  • перенесені тромбози глибоких вен, інсульти, інфаркти у віці до 50 років


Також консультація рекомендована при плануванні вагітності, після пологів, при порушеннях стану судинної стінки, що проявляються обширними синцями та гематомами. Консультація спеціаліста гематолога рекомендована також при появі таких симптомів, як: необґрунтована слабкість та втома, що триває декілька тижнів; надмірна блідість шкірних покривів; регулярні запаморочення; тривалі кровотечі, що важко зупиняються; збільшення лімфатичних вузлів.

Гематолог онлайн консультації у MED OK

Переваги приватного медичного центру MED OK у тому, що Ви можете отримати гематолог консультацію спеціаліста навіть перебуваючи у іншому місті чи країні. Адже доступна послуга онлайн консультації лікаря гематолога. Лікар гематолог онлайн — це чудова можливість, перебуваючи в звичних та комфортних для себе умовах отримати відповіді на питання, щодо стану Вашої системи крові, проаналізувати дані аналізів чи підкоригувати призначене лікування.

Хто такий гематолог медичного центру MED OK?

Це дипломований лікар-спеціаліст, з великим досвідом роботи у гематологічному відділенні міста Вінниця. Наш гематолог не тільки професіонал, а й чудова, чуйна людина, що завжди готова вислухати, допомогти, підтримати та направити. Тому чекаємо Вас у наших медичних центрах у місті Вінниця та Бар за якісною та своєчасною медичною допомогою. Наші лікарі забезпечать ефективне лікування гематологічних захворювань. Гематолог запис на прийом у медичний центр можливий як через сайт так і за номером телефону.
Не зволікайте зі зверненням до гематолога! Бережіть своє здоров’я разом з “Медок”.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі