Послуга холтерівського моніторування у клініці МЕДОК у Вінниці

У приватних клініках, мають необхідне обладнання для проведення холтерівського моніторування.

Ви можете звернутися до медичного центру МЕДОК – на холтер ціна обстеження у нас дуже демократична та доступна. Наші кваліфіковані кардіологи однаково якісно проведуть процедуру як для своїх пацієнтів, так і для тих, хто прийшов на рекомендацію фахівців інших медустанов.

Медок допоможе вам надовго зберегти здорове серце.

Термін «холтер-моніторинг» або просто «холтер» відносно нещодавно увійшов до звичного лексикону практикуючих кардіологів Вінниці. А також пацієнтів, які відповідально ставляться до свого здоров’я. Але поки що не всі не фахівці розуміють, що, власне, таке цей «холтер», навіщо потрібний і наскільки доступний. Відповідаємо на всі запитання по порядку.

Що таке холтер або холтерівське моніторування

Говорячи дуже просто – портативний електрокардіограф. Настільки маленький, що носити його можна на поясі або на плечі під одягом. Але при цьому досить потужний і технологічний, щоб протягом доби записувати хвильові коливання серцево-судинної системи трьома каналами.

Винайшов його американський біофізик Норман Холтер. Внісши тим самим неоціненний внесок у кардіологію, яка, в принципі, не була основною спеціальністю вченого, який займається хвильовою фізикою. Причому зробив це досить давно – у середині минулого століття. Масове використання холтер-діагностики стало можливим лише у столітті нинішнім, завдяки появі нових полімерних матеріалів та комп’ютерів.

Холтер у Вінниці – на відміну від ЕКГ та переваги

Великих технологічних відмінностей у роботі стаціонарного та портативного електрокардіографа немає. А ось методи суттєво відрізняються.

Звична нам ЕКГ – це короткочасне вимірювання електричних процесів серцево-судинної системи в стані повного спокою. Вона дозволяє безпомилково визначити грубі анатомічні та функціональні порушення у роботі серця. Але ті патології, що проявляють себе періодично і в умовах, далеких від спокійного лежання на кушетці, вона виявити не в змозі.

Холтер-моніторинг проводиться безперервно протягом доби. Пацієнт у своїй веде звичний спосіб життя. При цьому фіксуючи в спеціальному щоденнику час виникнення симптомів, що його турбують, і умови, за яких вони виникають. Переваги явні:

 • Перевіряється робота серця «в природних умовах»
 • Виходить набагато більше інформації для діагностики (24 години безперервної кардіограми, записаної по трьох різних каналах)
 • Пацієнт живе звичайним життям під час обстеження, а діагност не витрачає часу на рутинну процедуру запису показань. Адже його кваліфікація набагато потрібніша для розшифрування отриманої інформації.

Що є свідченням проведення холтерівського моніторування?

Кваліфікований кардіолог обов’язково призначить вам холтер за наступних скарг:

 • періодичні «перебої у серці»
 • рідкісні, але регулярно виникаючі болі в серці, за грудиною, під лопаткою, у плечі або руці
 • незрозумілі непритомності
 • відчуття тяжкості у грудях
 • задишка, набряки
 • нещодавно перенесений інфаркт міокарда або встановлений кардіостимулятор

Також порекомендує провести його при цукровому діабеті, патологіях щитовидної залози, варикозному розширенні вен, деяких інших системних захворюваннях.

Холтер-діагностика дозволить на ранніх стадіях виявити та почати лікувати серцеві хвороби, які, залишившись непоміченими, згодом можуть призвести до розвитку критичних станів:

 • стенокардії
 • аритмії
 • ішемічної хвороби серця
 • артеріальної гіпертонії

Правила проведення обстеження

Якщо вам призначили холтер, ціна діагностики не надто відрізнятиметься від ЕКГ. А ось вашої особистої уваги цей вид діагностики вимагатиме більше. Протягом доби, доки будуть проводитися виміри, слід:

 • уникати водних процедур (апарат не водонепроникний)
 • оберігати портативний електрокардіограф від ударів, перегрівання, знаходження поблизу потужних ліній електропередач
 • не робити дій, що викликають у вас занадто рясна потовиділення (це може позначитися на точності зняття показань)
 • вести щоденник зміни навантажень та самопочуття (як це робити лікар докладно розповість після встановлення апарату)

Після закінчення процесу ви віддасте апарат і щоденник кардіологу, які проаналізують дані та напишуть висновок.

null
Тільки найкращі
доказові лікарі
null
Персональний підхід до
кожного паціента
null
Виписуемо тільки ті
ліки, які потрібні

пакетні послуги