УЗД кульшових суглобів – сучасний безболісний та абсолютно безпечний метод високоточної діагностики, який дає змогу отримати повну картину стану кульшових суглобів малюка. 

Перше обстеження кульшових суглобів новонародженого проводиться неонатологом ще в пологовому будинку, в подальшому їх стан контролюється педіатром під час планових оглядів. 

За яких симптомів рекомендовано УЗД кульшових суглобів у немовлят

На УЗД кульшового суглоба немовля у більшості випадків направляє педіатр чи дитячий ортопед при діагностуванні наступних симптомів: 

  • асиметрія сідничних складок;
  • одна ніжка коротша за іншу; 
  • “симптом клацання”, що виникає при відведенні ноги (має проводити та оцінювати виключно лікар, самостійно проводити батькам небезпечно);
  • обмеження рухів суглобів;
  • гіпертонус ніг.

За необхідності УЗД кульшових суглобів проводять повторно, з метою контролю динаміки.

Що таке дисплазія кульшового суглоба 

Дисплазія кульшового суглоба — це  недорозвинення у процесі ембріогенезу всіх елементів, які беруть участь в утворенні суглобу: зв’язок, хрящів, кісткових поверхонь, м’язів та нервових структур, що призводить до його підвивиху чи вивиху. 

Хвороба зустрічається з частотою 25 випадків на 1000 новонароджених. У регіонах з негативною екологічною обстановкою показник захворюваності збільшується в кілька разів, проте підозрюється він набагато частіше.

Це призвело до того, що обстеження кульшових суглобів рекомендується всім дітям як профілактичний захід – скринінгове дослідження, – з метою ранньої діагностики дисплазії, а також щоб уникнути призначення непотрібного лікування. 

Ми розуміємо хвилювання мами, коли її малюку призначають стремена або шину, а показання для того відсутні. Завдяки ультразвуковій діагностиці кульшових суглобів лікар-ортопед зможе підтвердити чи спростувати діагноз, надати правильні рекомендації.

Переваги УЗД кульшових суглобів

При підозрі на дисплазію кульшового суглоба необхідно провести ультразвукову або рентген-діагностику. 

Проведення УЗД при дисплазії кульшових суглобів має низку переваг: 

  • УЗД безпечне – немає ніякого опромінення (під час рентгену малюк приймає нехай і невелику, але все ж таки дозу випромінювання); 
  • під час УЗД дитина не повинна бути повністю нерухомою, лікар може змінити положення ноги (функціональні проби), щоб отримати більш точні дані;
  • УЗД може оцінити стан навколосуглобових м’яких тканин.

УЗД кульшових суглобів новонародженого у медичному центрі MED OK 

У медичному центрі MEDOK працюють молоді прогресивні спеціалісти, які використовують у своїй практиці принципи доказової медицини, рекомендації європейських і американських медичних товариств.

Новітнє УЗД обладнання преміум-класу допоможе вчасно діагностувати дисплазію кульшових суглобів у новонародженого. А по результатам УЗД кульшових суглобів вас одразу проконсультує та надасть рекомендації один з кращих дитячих травматологів України.

Разом з професіоналами клініки MED OK у Вінниці ви можете бути спокійними за здоров’я вашого малюка!

null
Тільки найкращі
доказові лікарі
null
Персональний підхід до
кожного паціента
null
Виписуемо тільки ті
ліки, які потрібні

НАШІ ЛІКАРІ

пакетні послуги