Дисплазія кульшового суглоба — це  недорозвинення у процесі ембріогенезу всіх елементів, які беруть участь в утворенні суглобу: зв’язок, хрящів, кісткових поверхонь, м’язів та нервових структур, що призводить до його підвивиху або вивиху. 

Ця хвороба зустрічається з частотою 25 випадків на 1000. В регіонах, що мають негативну екологічну обстановку, показник захворюваності збільшується в кілька разів, проте підозрюється він набагато частіше.

Це призвело до того, що обстеження кульшових суглобів рекомендується всім дітям в якості профілактичного заходу – скринінгового дослідження, з метою ранньої діагностики дисплазія, а також уникнення призначення не потрібного лікування. Адже ми розуміємо хвилювання мами коли її малюку призначено стримена або шину, при відсутні на те показів. Саме завдяки ультразвуковій діагностиці кульшових суглобів, лікар ортопед зможе підтвердити чи спростувати діагноз, надати вірні рекомендації.

Перше обстеження кульшових суглобів дітей проводиться неонатологом ще в пологовому будинку, в подальшому їх стан контролюється педіатром під час планових оглядів. 

На ультразвукове обстеження кульшових суглобів дитини в більшості випадків направляє лікуючий педіатр або дитячий ортопед. 

УЗД кульшового суглоба показано при наступних симптомах:

  • Асиметрія сідничних складок
  • Одна ніжка коротша за іншу; «симптом клацання», що виникає при відведенні ноги ( повинен проводитися та оцінюватися лише лікарем, самостійно проводити батькам небезпечно)
  • Обмеження рухів суглобів,
  • Гіпертонус ніг

При необхідності УЗД кульшових суглобів проводить повторно, з метою контролю динаміки.

 

Переваги УЗД кульшових суглобів

При підозрі на дисплазію кульшового суглоба необхідно провести ультразвукову або рентген діагностику. 

 

УЗД, при цьому, має низку переваг: 

  • УЗД безпечно – при ньому немає ніякого випромінювання (під час рентгену дитина приймає, нехай невелику, але все ж таки дозу випромінювання); 
  • Під час УЗД дитина не повинна бути повністю нерухомою,  лікар може змінити положення його ноги (функціональні проби) для отримання більш точних даних;
  • УЗД може оцінити стан навколосуглобових м’яких тканин.

В МЦ MEDOK молоді прогресивні спеціалісти, які використовують в своїй практиці принципи доказової медицини, рекомендації європейських і американських медичних товариств, допоможуть Вам вчасно діагностувати дисплазію кульшових суглобів за допомогою  новітнього УЗД обладнання преміум класу GE Versana Balance 2020 року., а також по заключенню УЗД кульшових суглобів Вас одразу проконсультує та надасть рекомендації один з найкращих дитячих травматологів України.

Разом з нами, Ви можете бути спокійними за свого малюка.

null
Тільки найкращі
доказові лікарі
null
Персональний підхід до
кожного паціента
null
Виписуемо тільки ті
ліки, які потрібні

НАШІ ЛІКАРІ

пакетні послуги